“Dilan, hakimin karşısında yere yığıldı” diyen Emrullah Erdinç, Haberler.com’a duruşmada yaşananları anlattı

tarafından
11
“Dilan, hakimin karşısında yere yığıldı” diyen Emrullah Erdinç, Haberler.com’a duruşmada yaşananları anlattı

Geçtiğimiz sene kasım ayında tutuklanan Engin Polat, Dilan Polat ve Sezgin Polat, Banu Parlak‘ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı azmettirme suçundan yargılandıkları davada bugün hakim karşısına çıktı. Hakim, Polat ailesinin tahliyesine karar verdi. Davayı takip eden başarılı gazeteci Emrullah Erdinç, duruşmanın ardından Haberler.com sunucusu Melis Yaşar’a açıklama yaptı.

“DİLAN YÜRÜYECEK HALDE DEĞİLDİ, ENGİN POLAT GAYET İYİ”

Dilan Polat’ın sağlık durumunun iyi olmadığından bahseden Emrullah Erdinç, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Dilan Polat duruşma salonuna geldiğinde yürüyecek halde değildi. İki infaz memuru Dilan Polat’ı kollarından tutarak getirdi, öyle yürüyebiliyordu. Duruşma salonundan içeri girdiği esnada hakimin önünde yere yığıldı ve kalkamadı. Sonrasında su getirdiler ve ayağa kaldırmaya çalıştılar ama olduğu yerden kaldırılamadı. Hakim hemen doktor çağrılmasını istedi. Dilan Polat’ı zorla kaldırarak sandalyeye oturtmaya çalıştılar. Tekrar yere yığılacak gibi oldu. Hakim, doktor ve infaz memurlar eşliğinde Dilan Polat’ı salondan çıkarılarak tedavisinin yapılmasını sonra da cezaevine gönderilmesini istedi. Dilan Polat duruşmada hiç söz hakkı almadan geldiği gibi geri gitmiş oldu. Dilan Polat’ın gitmesiyle Engin ve Sezgin Polat duruşmadaki yerini aldı. Engin Polat ve Sezgin Polat’ın durumu gayet iyiydi. Hiçbir rahatsızlıkları söz konusu değildi.”

'Dilan, hakimin karşısında yere yığıldı' diyen Emrullah Erdinç, Haberler.com'a duruşmada yaşananları anlattı

“MASAK RAPORU BEKLENİYOR”

“İki davada tutuklulukları bulunuyordu. Bunlardan biri ana dosya olarak tabir edilen Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nda yürütülen soruşturma. O soruşturma henüz bitmedi, iddianamesi hazırlanmadı. MASAK raporu bekleniyor. İkinci tutuklulukları da Banu Parlak‘ın iş yerinin kurşunlanma dosyasıydı. İlk duruşmadan birkaç gün sonra Banu Parlak şikayetini geri çektiği için bugünkü duruşmada bir tahliye bekleniyordu. Kurşunlayan kişiler ve azmettiriciler birbirini tanımıyordu. İfadelere baktığımız zaman irtibatları da bulunamadı soruşturma boyunca. Başka bir davada tutuklulukları bulunduğu için cezaevinde kalmaya devam edecekler.”

'Dilan, hakimin karşısında yere yığıldı' diyen Emrullah Erdinç, Haberler.com'a duruşmada yaşananları anlattı

Emrullah Erdinç Engin Polat Banu Parlak Dilan Polat Hakim Hukuk 3.Sayfa Magazin Yaşam Haberler

Kaynak